Gelecek [yazı yazı-boyutu=21]SEN[/yazı] ’i Tasarla

Gelecek [yazı yazı-boyutu=21]SEN[/yazı] ’i Tasarla

Bugünün hızla değişen dinamikleriyle başa çıkabilmek ve geleceğin belirsiz ve karmaşık dünyasına hazır olabilmek “İçgörü, Farkındalık ve Odaklanma ile başlıyor çünkü bir şeyin farkına vardığımızda onu değiştirme özgürlüğümüz olur. Böylece yeni seçenekler oluşturabilir, durum ve şartlara karşı spontan ve adaptif olabiliriz.

Gelecek SEN’i Tasarla, bireyin potansiyel geleceğine dair, iş ve özel yaşamda pratiğe dökebilmek için yaratıcı çözümler deneyimleyeceği, içten dışa doğru güçlü soruların eşlik ettiği bir gelecek tasarım yolculuğudur.

 

Yolculuk süresince cevap arayacağımız sorular ise;

An’da neler oluyor? / Şu anda ne hissediyorum ve ne düşünüyorum? Hislerimin ve düşüncelerimin kontrolü elimde mi?

 

Haritanızı yakından incelediniz mi? / Ben kimim? Nelere sahibim? Şu anda hayatımda neye dikkat etmiyorum?

 

Haritanızın merkezi neresi? / Bugün, tam da şu anda, iş ve özel yaşamımda planladığım hayatı mı yaşıyorum? Neyi değiştirmek istiyorum?

 

Yeni koordinatlarınız nedir? / Bundan 5,10, 20 yıl sonra kendimi nerede, nasıl ve ne yaparken hayal ediyorum? Bunu yapmak için beni harekete geçiren veya engelleyen şey nedir?

 

Amacınıza ulaşmak, hedeflerinizi gerçekleştirmek için neler yapıyor ve nasıl davranıyor olmanız gerekiyor? / Gelecek tasarımı nedir? Gelecekteki ‘SİZ’ nasıl tasarlanır? / Geleceği tasarlamanın adımları nelerdir ve nasıl uygulanır?


 

Gelecek SEN’i Tasarla” nın katılımcılara sağlayacağı faydalar nelerdir?

Bu program, kişinin günlük yaşam içindeki farkındalığını arttırması, kendi anlam haritasını oluşturması, amacını saptaması, kendisi için bir gelecek resmi belirlemesi ve kendisini bu resme taşımak için ihtiyacı olan araçları keşfetmesi üzerine tasarlandı.

 

Eğitim süresi / 4 gün

Katılımcı sayısı / 12-20

Eğitim detayları ve talebiniz için bizimle iletişime geçin.